+
 

תוכנית לפיד לאנשי ונשות המילואים

 

לפיד הציג תוכנית סיוע לאומית מקיפה למשרתי המילואים ובני משפחותיהם:

"האנשים המופלאים האלה באו באחוזי התנדבות שאין להם אח ורע בשום צבא בעולם. הם מסכנים את חייהם – כל יום יש לנו מילואימניקים הרוגים – מפני שהם אוהבים את המדינה שלהם ודואגים למדינה שלהם.

המדינה שלהם צריכה לאהוב אותם ולדאוג להם בחזרה. המילואימניקים הם הכוח היצרני של המדינה. הם הקבוצה האנושית שעליה מבוססת הכלכלה ועליה מבוסס הבטחון הלאומי.

הגיע הזמן לתת עדיפות לאומית לכוח המשרת והעובד של מדינת ישראל, לחזק את המשפחות שלהם, שנשארו מאחור עם הילדים, עם דאגות הפרנסה. הגיע הזמן לחזק גם את המעסיקים שלהם על הפגיעה הכלכלית שהם סופגים."

 

התוכנית הזו מבוססת ומתוקצבת על הכספים הקואליציונים. אפילו לא על כל הכספים הקואליציונים, רק כ-70% מהם. מדובר בכספים שהממשלה התחייבה להעביר לצרכי המלחמה. במקום כסף לפוליטיקה ולמגזרים ולתחזוקת הקואליציה, את הכסף הזה צריך להשקיע במילואימניקים ובני משפחותיהם.

התוכנית נבנתה עם אנשי מקצוע, כלכלנים, אנשי בטחון, ותלווה בחבילת חקיקה שתונח על שולחן הכנסת.

את התוכנית שלנו ילוו בהמשך צוות מקצועי של יש עתיד, בראשות שלושה ח"כים: חבר הכנסת משה "קינלי" טור פז, שהוא מילואימניק כבר מתחילת המלחמה, ויו"ר ועדת החוץ והבטחון והמשנה לראש המוסד לשעבר חבר הכנסת רם בן ברק, חבר הכנסת ולדימיר בילאק יטפל בחלק הנוגע לעסקים הקטנים ולמעסיקים.

תכנית צו 8 כלכלי לאנשי ונשות המילואים, לתכנית המלאה לחצו כאן>>>