+
 

זה לא חוק אם זה לא לכולם

יש הבדל בין חוק לגזרה. חוק זה לכולם, גזרה זה כשזה מונח רק על ציבור אחד. הציבור שתמיד הכול נוחת על ראשו. אותו ציבור שנמצא עכשיו בחאן יונס, נמצא עכשיו בגבול הצפון, עובד, משלם מיסים, הכול על ראשו. זה לא יכול להימשך. במספרים זה לא יכול להימשך, בערכים זה לא יכול להימשך, אם זה לא לכולם, זה לא חוק.

שלא ימכרו לנו ושלא יספרו לנו שזה רק לבינתיים. כל הרעיון הזה עם ההוראות שעה מטרתו הרי לחכות שיעבור הזעם הציבורי ושתיעלם התחושה הזאת שאומרת אנחנו לא מוכנים יותר להמשיך עם עסקה אפלה ומושחתת שגורמת לזה שרק צד אחד בציבור הישראלי תמיד הכול נופל על ראשו והצד השני משוחרר.

 

אם זה לא לכולם זה לא חוק זו גזרה. יותר מ 60,000 צעירים חרדים נמצאים בגיל גיוס. אם אנחנו נגייס אותם באותם אחוזים כמו הציבור הלא חרדי לא צריך להאריך את השירות הסדיר. אם נגייס רבע, רבע, זה הכול מהחרדים בגילאים 29-49 שהם יכולים לשרת לא צריך להאריך ביום אחד את שירות המילואים.

דיבר איתי בחור שקיבל צו 8 עד יוני, רצוף עד יוני. אנשים אחרים אומרים אותנו זה לא מעניין ולא בעיה שלנו, לא נבוא להקשיב לדיון הזה וזה לא קשור אלינו. כל הדבר הזה של להגן על מדינת ישראל לא קשור אלינו. כל העניין הזה של לסכן את החיים לא קשור אלינו. רק ציבור אחד שוכב ער בלילות כבר חמישה חודשים ומפחד שתהיה דפיקה בדלת, מכיר את התחושה הזאת שאם אתה שומע צעדים בחדר המדרגות קופא הדם בעורקייך. ציבור אחר אם יש צעדים בחדר המדרגות מישהו בא לבקר להגיד שלום, אפשר לצאת ביחד החוצה.

זה לא יכול להימשך, זה לא חוק אם זה לא לכולם, זה לא חוק זו גזרה ואת הגזרה הזאת אסור לקבל ואם הממשלה לא יודעת להניח חוקים, בשבוע הבא יהיה פה על שולחן הכנסת חוק הגיוס של יש עתיד שוויוני, הגון, מסודר, הדרגתי, אבל אמיתי.

 

הצטרפו אלינו ולאלפי האנשים שכבר החליטו לקחת חלק בשינוי