+
 

בג"ץ אמר את דברו: אין יותר פטור לחרדים. הפטור מגיוס לחרדים הוא בלתי חוקי.

התרגיל של נתניהו וממשלתו להבאה לאישור הממשלה את נוסח חוק ה(אי) גיוס שקודם בממשלה הקודמת, זה התרגיל הפוליטי הכי עלוב ומביש, בזמן מלחמה, בזמן שכל יום נהרגים חיילים. הם ממשיכים להתנהג כאילו ה-7 באוקטובר לא קרה במשמרת שלהם, ומנסים לקדם חוק השתמטות המפלה בין דם לדם, שדוחק את המילואימניקים המשרתים לקצה, מוסיף שנה נוספת לגיל הפטור ממילואים וממשיך לתגמל כספית רק את אלו שאינם משרתים.

אך לא עוד. כעת בג"ץ אמר את דברו, ודברו היה ברור וחד, כולל השופטים השמרנים ביותר: אין יותר פטור לחרדים. הפטור מגיוס לחרדים הוא בלתי חוקי. משרד הבטחון צריך לקיים את החוק ולהוציא צווי גיוס לעשרות אלפי צעירים חרדים שהשתמטו עד עכשיו משירות צבאי.

נגמרו המשחקים. נגמרו הקומבינות. נגמרו הימים שבהם יש כאלה שצועקים "נמות ולא נתגייס" וכאלה שמתים כי הם כן התגייסו. נגמרה האפליה בין דם לדם. אנחנו במלחמה בשבע זירות, לצה"ל אין מספיק חיילים. יש מילואימניקים שחייהם התפרקו מרוב עומס. אם לא נלחם ביחד, נמות ביחד.

התורה היא לא תירוץ להשתמטות והגמרא היא לא תירוץ לסרבנות. מהיום, מי שלא יתגייס לא יקבל מהמדינה אגורה שחוקה. לא יהיו יותר קצבאות לאברכים שלא מתגייסים, ולא יהיו יותר תקציבים לכוללים ולישיבות הפטור, כי אין יותר פטור.

אני אומר לממשלה, אנחנו נבדוק ונוודא שאתם לא מנסים להעביר את הכסף מתחת לשולחן ובתרגילים תקציביים. אני אומר לגורמי המקצוע במשרד האוצר ובמשרד הבטחון, אל תמצאו את עצמכם על ספסל הנאשמים בגלל לחצים פוליטיים. אל תעברו על החוק.

משלמי המיסים לא ימשיכו לממן מפעל המוני של עשרות אלפי משתמטים. יואב גלנט, יולי אדלשטיין, ניר ברקת, אבי דיכטר, בועז ביסמוט, בצלאל סמוטריץ' – זה הרגע שלכם. החל מעכשיו גיוס החרדים הוא החוק. אם לא תקיימו את החוק, זו בגידה בלוחמי צה"ל, בגידה במשרתי המילואים. הצעירים החרדים צריכים להתגייס לצה״ל.

 

הצטרפו אלינו