+
מי אנחנו
אלעזר שטרן

 אלעזר שטרן

חבר כנסת

חזרה למי אנחנו+

מכהן בכנסת משנת 2013.
טרם הצטרפותו לפוליטיקה, שירת בצה"ל 34 שנה ומילא מגוון רחב של תפקידי פיקוד ולוחמה. בין היתר שימש מפקד גדוד 202 של הצנחנים, מפקד בה"ד 1, קצין חינוך ראשי, וראש אגף משאבי אנוש. יזם והקים את פרויקט הגיור "נתיב" שבמסגרתו התגיירו למעלה מ-15,000 מתגיירים יוצאי חבר העמים. בנוסף הוריד את רף הרישום הפלילי הפוסל מועמד לשירות ביטחון מלשרת בצה"ל, ובכך התיר גיוס נרחב יותר לעומדים בקריטריונים החדשים.

שטרן הקים גם את פרויקט מאגר מח עצם מקרב חיילי צה"ל, במסגרתו כל מתגייס יכול להצטרף למאגר התורמים הפוטנציאליים, כחלק משרשרת החיול בבקו"ם. הפרויקט הרחיב מאוד את מאגר תומכי מח העצם ובזכותו ניצלו חייהם של למעלה מ- 2,800 איש עד היום.

בהיותו ראש אכ"א, הקים שטרן את פרויקט 'עדים במדים', בו משלחות צה"ל ומשטרת ישראל יוצאות למחנות הריכוז ולקהילות היהודיות בפולין ובארצות נוספות בהן התרחשה השואה.

בהיותו קצין חינוך ראשי, ניסח שטרן מחדש את הקוד האתי של צה"ל- 'רוח צה"ל' , המהווה בסיס ערכי רצוי לכל פעולות החיילים והוא הנוסח המשמש את צה"ל עד היום.

לאחר פרישתו מצה"ל, יצא לאור ספרו האוטוביוגרפי "משא כומתה – ניווטים בגובה העיניים". מאוגוסט 2010 ועד לשנת 2012 כיהן שטרן בהתנדבות כיו"ר הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל.

שטרן ממקימי הישוב 'מצפה-הושעיה' בגליל שם הוא מתגורר, נשוי לדורית ואב לחמישה.