+
מי אנחנו
קארין אלהרר

 קארין אלהרר

חברת כנסת

חזרה למי אנחנו+

קארין אלהרר נולדה ב-9 באוקטובר 1977 וגדלה בחולון. נשואה ואם לשניים ,מתגוררת בראשון לציון. סיימה תואר ראשון במשפטים במסלול האקדמי המכללה למינהל, ותואר שני במשפטים עם התמחות בזכויות אדם בבית הספר למשפטים של אמריקן יוניברסיטי בוושינגטון די. סי. שבארצות הברית.

במהלך לימודי התואר השני התמחתה במסגרת ארגונים אמריקאים העוסקים בזכויות אנשים עם מוגבלות: AAPD – ארגון הגג של אנשים עם מוגבלות ו-MDRI, העוסק בזכויות ובשילוב בקהילה של אנשים עם מוגבלות נפשית בארצות מתפתחות. בשנת 2005 החלה לעבוד בקליניקה המשפטית לזכויות אנשים עם מוגבלות בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר-אילן. לאחר מכן ב-2008 מונתה לתפקיד מנהלת מערך הקליניקות המשפטיות של הפקולטה.

בתקופת ניהולה הוקמו במסגרת המערך, קליניקה למשפט עברי וקליניקה לזכויות קשישים וניצולי השואה. אלהרר הייתה ממייסדי התנועה למלחמה בעוני בישראל, בה פעלה בתחום הסיוע המשפטי למעוטי יכולת כלכלית. נמנית עם מקימי התוכנית שכר מצווה, המאפשרת סיוע משפטי חינם לנזקקים. ניהלה את התוכנית "הלכה למעשה" בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, שנועדה להגביר את מעורבותם של סטודנטים בקורסים במשפט ציבורי במסגרת הקהילה. ביוני 2021, עם הקמת ממשלת השינוי, מונתה אלהרר לשרת האנרגיה.

בחודשים שעברו מאז הקמת הממשלה הצליחה להביא לקידום משק האנרגיה דרך החלטה על גיוון תמהיל האנרגיה של ישראל וחתימה על הסכמים עם המדינות השכנות, המאפשרים בטחון אנרגטי. באוקטובר 2021 ביקרה אלהרר בירדן, שם חתמה על הסכם להכפלת כמות המים הנמכרת למדינה המצויה במחסור עמוק במים. הסכם זה היווה את הבסיס לחתימה על הסכמי השגשוג בין ישראל, ירדן, איחוד האמירויות וארצות הברית המעגן בתוכו שני פרויקטים אדירים במסגרת ירדן תייצר חשמל ירוק ותמכור אותו לישראל בעוד ישראל תתפיל מים אותם תמכור לירדן. לצד הקידום הניכר של אנרגיות מתחדשות, אלהרר ממשיכה בפיתוח נכסי הגז הטבעי של ישראל ומאז תחילת כהונתה חתמה על מספר הסכמים מול מצרים להגדלת כמות הגז הנמכרת להם.