+
מי אנחנו
עמוד ראשי – יש עתיד > מי אנחנו > יוראי להב הרצנו
יוראי להב הרצנו

 יוראי להב הרצנו

חבר כנסת

חזרה למי אנחנו+

חבר הכנסת יוראי להב הרצנו מכהן בכנסת משנת 2019.

התנדב לצה"ל לאחר שקיבל פטור מסיבות בריאותיות, ושירת כשש שנים. את השנתיים האחרונות לשירותו ביצע כחלק ממשלחת מערכת הביטחון להודו, לסרי לנקה ולנפאל והשתחרר בדרגת סרן.


בעל ארבעה תארים אקדמיים, בהם תואר ראשון במשפטים ובהיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במשפט ציבורי (LLM) מאוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקגו.
בשנת 2013 הצטרף ליש עתיד הקים ועמד בראש "צעירי יש עתיד".


כצעיר חברי הכנסת העשרים-וארבע, יוראי בולט בפעילותו למען עתיד האקלים והסביבה ולמען אנשים עם צרכים מיוחדים. כמו כן, הוא מייצג בכנסת את הקהילה הגאה ופועל לקידום זכויות להט"ב. במקביל, הוא מקיים מדי שבוע מפגשים עם צעירים וצעירות ברחבי המדינה – תלמידים, מכיניסטים, שינשים ומייצג במשכן הכנסת את בני הדור הצעיר.


בכנסת הנוכחית חה"כ להב הרצנו הקים את ועדת המשנה לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות ועומד בראשה, ומשמש כיו"ר ועדת האתיקה המיועד. חבר בוועדת העבודה והרווחה, פנים והגנת הסביבה, הוועדה המיוחדת לעניין הקרן לאזרחי ישראל והוועדה להסדרת השימוש בקנאביס למטרות רפואיות. כמו כן, חה"כ משמש כיו"ר השדולה הסביבתית והשדולה למען הקהילה הגאה בכנסת וכיו"ר אגודת הידידות הבין פרלמנטרית עם איטליה ויו"ר המשלחת הפרלמנטרית לאירנ"ה, סוכנות האו"ם להאצת המעבר לאנרגיות מתחדשות.

מתגורר בתל אביב עם בן זוגו צפריר.