+

יש עתיד לנשים בישראל

עמוד ראשי – יש עתיד > יש עתיד לנשים בישראל

אנחנו מתחייבים. ות

• נקדם הצעת חוק להרחבת האוטונומיה של נשים בסוגיית הפסקת הריון – זכותה של אישה להפסקת הריון היא זכות בסיסית הנגזרת מזכותה לחירות ולשוויון.
• נקדם מהלך להגדלת כמות המנהלות הבכירות במשק – נציב יעד של 10% אחוז בניהול הבכיר במשק ונעודד מעסיקים למינוי נשים
• נקדם שוויון הזדמנויות בצה"ל – נפעל לפתיחה לאלתר של כלל התפקידים בצבא בפני נשים.
• נפעל למיגור התופעה של הדרת נשים מן המרחב הציבורי על שלל מופעיה הפסולים.

יש עתיד תמשיך במאבק באלימות נגד נשים
אנחנו מתחייבים.ות!

• נפעל לאימוץ ׳אמנת איסטנבול׳- האמנה הבינלאומית למניעה ומאבק באלימות כלפי נשים ואלימות במשפחה.
• נקדם את הצעת החוק ״למניעת אלימות כלכלית בין בני זוג ובני משפחה״
• נקדם מערך חירום לנשים בשעת משבר
• נתקצב מערך הכשרות לזיהוי ומתן מענה מקצועי לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית במערכות ממשלתיות.
• נקדם תכניות סיוע חדשות לנפגעות אלימות

 

ראש הממשלה יאיר לפיד:

"יש סיבה שכל כך הרבה אנשים מנסים להרחיק נשים מפוליטיקה. יש סיבה שיש רק שבע נשים בכל הגוש השני. ליכוד, ציונות דתית, יהדות התורה, ש"ס, ביחד – רק שבע נשים. כי פוליטיקה זה מוקד כוח, והם רוצים להרחיק נשים ממוקדי כוח.

השנה היא 2022, אם מישהו לא מסוגל לשמוע שירת נשים, שהוא ייצא מהחדר. אם מישהו מכה את אשתו, שהוא ייצא מהבית וילך לבית סוהר. אם מישהו לא רוצה להיות עם נשים לוחמות בצה"ל, אז הוא לא יהיה לוחם.

כל עוד יש אשה אחת שלא מקבלת שכר שווה על עבודה שווה. המסע לא נגמר. כל עוד גברים מחליטים שהם לא חותמים על אמנת איסטנבול, וכל עוד רק 4.5% מהמנכ"לים הבכירים במשק הן מנכ"ליות נשים, המסע לא נגמר, אנחנו צריכים וצריכות להמשיך לצעוד."

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי:

"אני לא יכולה לחשוב על מציאות שבה הנכדות שלי, רומי, נעם ועומר, יראו את סבתא שלהן שהגיעה מהפריפריה למטה הכללי בצה״ל ולממשלת ישראל, כאירוע חריג. יש עתיד קבעה כנורמה שוויון מלא לנשים בכל תחומי החיים בישראל."

שרת האנרגיה, קארין אלהרר:

"נשים מסוגלות וצריכות להיות בכל מקום שבו מתקבלות החלטות בייצוג הולם. זהו החזון שלנו ביש עתיד. בבחירות הקרובות יותר מתמיד הבחירה תהיה בין מי שפועל למען שילוב וקידום נשים, לבין מי שחרטו על דגלם הדרת נשים."

 

השרה לשוויון חברתי מירב כהן:

"נשים בשנת 2022 ממנכ"לות חברות, עושות חיל בספורט, באקדמיה, בתקשורת. אין ספק שעשינו כברת דרך ארוכה מאוד לקידום נשי, אבל יש עוד הרבה לעשות. המון ואנחנו מחויבות להמשיך וללכת בדרך שכבר התחלנו לסלול.

יו"ר הוועדה לביטחון פנים, חה"כ מירב בן ארי:

"במצע הנשים שלנו ניתן דגש ייחודי על שמירה על זכויות נשים וקידום נשים מצד אחד ובמקביל הגנה על נשים נפגעות אלימות. כל מי שזכויות נשים חשובות לו, יש לו רק בית אחד והוא יש עתיד״