+

ביטחון כלכלי לוותיקים

עמוד ראשי – יש עתיד > ביטחון כלכלי לוותיקים

ראש הממשלה, יאיר לפיד: ״יש לנו חובה לגמלאים ולקשישים – אנחנו חייבים להם את המדינה שלנו. אנחנו חייבים להם את הביטחון, את הכלכלה, את הדמוקרטיה שלנו. אנחנו נמלא את חובתנו ונשלם להם את חובנו״

מדינת ישראל קיימת בזכות אנשים שעבדו, לחמו, הקימו את צה"ל והקימו עסקים קטנים. הקימו את מערכת החינוך הישראלית, את מערכת הבריאות, את התעשייה ואת התרבות.

בטחון כלכלי לאזרחים ותיקים

אלה שהם היום בני 70, 80 ו-90, הם הדור שהגדיר את הערכים הישראליים. הם התמודדו עם קשיים גדולים והגיעו להישגים בלתי נתפסים. יצרו מאפס מדינה מתוחכמת, חזקה, עם יכולות שהעולם כולו נושא אליהן עיניים.

היו להם חילוקי דיעות, אבל הם ידעו להתאחד סביב מטרה משותפת. היו להם ויכוחים ומריבות, אבל הם ידעו שהם עובדים למען משהו גדול מכולנו. זה שיעור שהדור הנוכחי צריך להקשיב לו.״

שר הרווחה והביטחון החברתי, מאיר כהן: "בממשלה הנוכחית שמנו את נושא הזדקנות האוכלוסייה בראש סדר העדיפויות מתוך ההבנה שלנושא הזה צריך היערכות מיוחדת, תוחלת החיים בישראל נמצאת במגמת עליה מתמדת דבר שמצריך מאיתנו היערכות נרחבת בכל ההיבטים, רווחה, תעסוקה פנאי ועוד. על כן, שיתוף הפעולה של כלל משרדי הממשלה הוא הכרחי. אני מודה לראש הממשלה ששם את הנושא הזה על סדר היום ונותן גיבוי מלא למהלך ולשרה לשוויון חברתי מירב כהן על שיתוף הפעולה החשוב".

השרה לשוויון חברתי מירב כהן: "את קבינט הזיקנה הקמנו שר הרווחה ואני, מתוך הבנה כי הזדקנות האוכלוסייה היא נושא אסטרטגי שממשלת ישראל חייבת להיערך אליו בהתאם. זה לא עניין של משרד אחד, תוחלת החיים עולה כל הזמן, ונדרש שיתוף פעולה בין-משרדי כדי להתאים את המענה של המדינה למציאות המשתנה. אני מודה לראש הממשלה על הגיבוי ועל החשיבות הרבה שהוא רואה בעבודת הקבינט. גם בתקופת בחירות ובמציאות פוליטית מורכבת, אנחנו ממשיכים לעבוד ולקדם את התוכניות הקריטיות האלו".