+
 

לא תהיה אפליה בין דם לדם – יחד נתגייס

הגיע הזמן להפסיק לשחק משחקים: צריך להעביר חוק גיוס לכולם, מי שלא ישרת לא יקבל כסף.

התרגיל של נתניהו להבאה לאישור הממשלה את נוסח חוק ה(אי) גיוס שקודם בממשלה הקודמת, זה התרגיל הפוליטי הכי עלוב ומביש, בזמן מלחמה, בזמן שכל יום נהרגים חיילים. הבאתו מתעלמת מהמציאות הביטחונית שהשתנתה לחלוטין לאחר ה-7.10 והוא איננו עונה על הצרכים העכשוויים של צה"ל. האופוזיציה תתנגד לו בכל הכוח.
המלחמה הזו לימדה אותנו שצה"ל קטן מדי וחסרים לו לוחמים כדי להגן על גבולות המדינה. רק במהלך המלחמה נהרגו ונפצעו כ-3000 מלוחמינו. צה"ל איבד סד"כ של שתי חטיבות חי"ר.

 

נתניהו ממשיך להתנהג כאילו ה-7 באוקטובר לא היה. ה-7 באוקטובר היה. במשמרת שלו, באשמתו הישירה. התרגילים האלה חייבים להפסק, החרדים צריכים להתגייס, בלי מכסות ובלי קומבינות.

המשמעות ברורה: אם לא יעבור חוק גיוס שיכלול את החרדים, הנטל ייפול על המילואימניקים. אחרי כמעט שמונה חודשי מלחמה, העסקים שלהם קורסים והמשפחות נפגעות. אי אפשר להמשיך ככה, בקרוב תגיע הנקודה שהמילואימניקים פשוט לא יוכלו יותר. לא הם ולא המשק הישראלי.

במסמך שהגיש ראש אגף התקציבים נחשף כי העלות למשק של הארכת שירות החובה והמילואים כפי שהממשלה מתכננת, נאמדת בעשור הקרוב בלא פחות מ-41 מיליארד שקלים! לעומת זאת, אם האוכלוסייה החרדית תתגייס בשיעור דומה לזו של היהודית הלא-חרדית, יהיה ניתן לקצר את שירות החובה ב-7 חודשים ולצמצם את היקף ימי שירות המילואים הצפויים למילואימניקים בכ-86%. 

דמיינו לעצמכם.

 

אבל זה לא רק העניין הכלכלי. לא יכול להיות שתהיה אפליה בין דם לדם. לא ייתכן שיש אימהות שלא ישנות בלילה וקופצות מכל דפיקה בדלת, ואימהות אחרות שילדיהן קיבלו פטור בגלל קומבינה פוליטית, פטורות מכל דאגה.

נתניהו וממשלתו עושים הכל כדי להעביר חוק השתמטות שיפטור את החרדים. לא נסכים שהחרדים ימשיכו לצעוק "נמות ולא נתגייס", והילדים שלנו ימשיכו למות כי הם כן התגייסו. לא יהיה ביחד ננצח, אם לא ביחד נתגייס. אנחנו חיים כאן ביחד, בחברה אחת.

יש עתיד הגישה חוק גיוס שווה לכולם בכדי להתמודד עם המחסור של לוחמים בצה"ל. אנו קוראים לממשלה לקרוא לשוויון בגיוס.

 

הצטרפו אלינו כדי לתמוך בחוק.