+
מי אנחנו
יואב סגלוביץ

 יואב סגלוביץ

חבר כנסת

חזרה למי אנחנו+

הממונה מטעם הממשלה על האכיפה המשולבת נגד הפשיעה והאלימות בחברה הערבית.
מכהן בכנסת משנת 2019. טרם הצטרף ל"יש עתיד", שירת סגלוביץ' במשטרת ישראל 31 שנה, וביצע מגוון רחב של תפקידים.

בין היתר היה מפקד מרחב אילת, הקים את היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית מטה הארצי (יאל"כ), והקים את יחידת להב 433 המאגדת את יחידות העילית של המשטרה. לאחר מכן התמנה למפקד אגף חקירות ומודיעין, והוביל חקירות בפרשיות שחיתות פוליטית רבות ותיקים בולטים נוספים. פרש מהמשטרה בשנת 2013 בדרגת ניצב, וקיבל את אות אביר איכות השלטון.


בשנת 2016 הודיע על הצטרפותו למפלגת "יש עתיד".
נבחר לראשונה לכנסת ה21 בשנת 2019, וכן לכנסת ה22 וה23.
בזמן כהונתו כחבר כנסת בלט סגלוביץ בפעילותו למיגור תופעת האלימות כלפי נשים, כך קידם את הצעת החוק למניעת אלימות במשפחה (אלימות כלכלית), שהפכה להצעת חוק ממשלתית, את הצעת החוק איזוק אלקטרוני לגברים אלימים והפעיל כלים פרלמנטריים רבים לפיקוח על הממשלה בתחום. יזם שיפוי מקלטים לנשים מוכות בצל מגפת הקורונה, והצליח להביא להקמת חדרים אקוטיים באילת ובשרון.


במהלך כהונתו כחבר כנסת באופוזיציה הוזמן סגלוביץ לכנס של "יוזמות אברהם" בכפר קאסם שם הבין את המצוקה בה נתונה החברה הערבית בצל האלימות והפשיעה. במהלך השנתיים הבאות סייר וביקר סגן השר סגלוביץ בעשרות ישובים ערביים ונפגש עם מנהיגי ציבור ונציגי ארגונים אזרחיים מהם למד לעומק את הנושא הפשיעה והאלימות וכיצד ניתן לטפל בתופעה. לקראת הבחירות לכנסת ה24 הציג בעיר טייבה יחד עם יאיר לפיד את התכנית למאבק בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית שכתב. התכנית שולבה במצע "יש עתיד".


בכנסת ה24, עם הקמת הממשלה מונה סגלוביץ לתפקיד סגן השר לביטחון הפנים.
ב3/10/21 בעקבות ריבוי מעשי אלימות בחברה הערבית החליט צוות השרים לטיפול בנושא בראשות ראש הממשלה נפתלי בנט למנות את סגלוביץ לממונה על האכיפה המשולבת נגד האלימות והפשיעה בחברה הערבית.
ב17/10/21 הוציא לפעול והוביל סגלוביץ את תכנית החירום "מסלול בטוח" שמשלבת את כלל משרדי הממשלה ורשויות האכיפה לפעילות ממוקדת נגד מחוללי הפשיעה בחברה הערבית.

סגלוביץ נשוי לדורית ואב לשלושה.